Przeznaczenie i zakres stosowania  paneli podbitkowych z PCV.

Panele PCV 10cm

Panele z PCV  przeznaczone są do zastosowania na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Wewnątrz budynku mogą być zastosowane wszystkie kolory.

Przy zastosowaniach zewnętrznych materiał ten służy do:

Przy zastosowaniu wewnątrz budynków panele z PCV  montuje się na ścianach, otworach oraz sufitach pomieszczeń. W pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie zaleca się stosować nie więcej niż 50% pokrycia ścian i sufitów.

Atest higieniczny stwierdza ,że panele Plastivan przeznaczone są do wykończenia budynków mieszkalnych ,użyteczności publicznej, przemysłowych w tym branży żywnościowej – do celów dekoracyjnych oraz przy ocieplaniu ścian zewnętrznych.

Przeprowadzona przez ITB Warszawa klasyfikacja ogniowa paneli PCV  w zakresie palności i rozprzestrzeniania ognia, klasyfikuje ten wyrób jako trudno zapalny i nie rozprzestrzeniający ognia.

Panele PCV należy przechowywać w pomieszczeniach chroniących przed działaniem promieni słonecznych. W czasie przechowywania paczki z panelami i akcesoriami powinny być układane w pozycji poziomej, na równej powierzchni , w miejscach suchych , chroniących przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem. Do transportu panele PCV muszą być odpowiednio zamocowane w sposób uniemożliwiający przemieszczanie.